Knyga. Naujos labai privalingos ir dūšioms naudingos maldų knygelės

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Maironio lietuvių literatūros muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas maldaknygė 
Sritys religija
Pirminės apskaitos numeris MLLM GEK 30226
Inventorinis numeris MLLM K2 3564
Matmenys ilgis x plotis – 18 x 17,6 cm
Medžiagos spaudos popierius  oda 
Atlikimo, pagaminimo technika spauda  įrišimas 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Sukūrimo data ~1660 m.
Sukūrimo vieta Tilžė, Prūsija
Gamintojas (-jai)
Hartungo spaustuvė
Pagaminimo data 1776 m.
Pagaminimo vieta Karaliaučius, Prūsija
Daugiau informacijos

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Konvoliutas gotišku šriftu. Įrištos dvi knygos: 1. Apie Kristaus užgimimą. 2. Naujos labai privalingos ir...Pirmoje knygoje nėra titulinio lapo, 1–16 psl., 91–92 psl., 411–412 psl., 429–430 psl., 521–522 psl. Antroje knygoje nėra 173–174 psl., 228–230 psl., trūksta pabaigos. Knygos gale spausdinama alfabetinė rodyklė lietuvių ir vokiečių kalbomis. 1 d. – 17-260 psl., 2 d.– 587 psl.

 

Antraštiniai duomenys: Iš naujo perveizdetos ir pagerintos giesmjų knygos, kurrose brangiausos senos ir naujos giesmes surašytos, Dievui ant garbės ir Prusų karalystėje esantiems Lietuvninkams ant dušų išganimo podraug su Maldų knygomis, kurrose ne tiktay senos, bet ir naujos maldos randamos yra. Karalaučuje, išspaustos karališkoje knyg druttavonėje Hrtungo. (1776 m.)
Knyga gotišku šriftu, įrišta į kietus tamsiai rudos spalvos viršelius. Nėra titulinio puslapio, knygos pradžios – tekstas prasideda nuo 17 p. Dalis lapų įrišant sumaišyti. Knyga restauruota.

 

Antraštiniai duomenys: Naujos labbay privalingos ir dušoms naudingos maldų knygėlos, ponui Dievui ant garbes, žmonems ant nobažnystes, ir dušoms ant amžino išganimo sutaisytos, ir vierniems krikščionims, ypačey nobažniems ukininkams šoj musu Prusu Lietuvoj surašytos nuog M. Daniel Klein, Lietuv. Klebono Tilžej ir potam perveizdetos per J, B. Arch. Inst. Karalaučuje, 1776 išspaustos kaštais karalaus pas Gottl. Leber. Hrtungą.
Knyga gotišku šriftu, kaip ir aukščiau aprašytoji yra įrišta į kietus tamsiai rudos spalvos viršelius. Knyga restauruota.
Ši D. Kleino 1666 m. parengta ir pirmą kartą išleista maldų knygelė iki XX a. pradžios buvo daug kartų perspausdinta. Muziejuje dar yra saugomas vėlesnis jos leidimas, išėjęs Karaliaučiuje 1891 m. kartu su Fridricho Kuršaičio Pagerintomis giesmių knygomis.

 

 

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Knyga. Naujos labai privalingos ir dūšioms naudingos maldų knygelės daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Virginija Pačėsaitė

Eksponato autorinės turtinės teisės