Knyga. Žemajtiu wiskupiste. Dalis I. Dalis II

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Maironio lietuvių literatūros muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas knyga (leidinys, spaudinys) 
Sritys istorija, religija
Pirminės apskaitos numeris MLLM GEK 52199
Inventorinis numeris MLLM K2 4487
Matmenys ilgis x plotis x storis – 18 x 12,2 x 5 cm
Medžiagos spaudos popierius  oda  metalas 
Atlikimo, pagaminimo technika spauda  įrišimas 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Sukūrimo data 1847 m.
Sukūrimo vieta Varniai, Telšių r. sav., Lietuva
Gamintojas (-jai)
Pagaminimo data 1848 m.
Pagaminimo vieta Vilnius, Vilniaus m. sav., Lietuva
Daugiau informacijos

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Tai istorinis M. Valančiaus veikalas apie Žemaičių vyskupiją. Yra autoriaus prakalba. Abi kūrinio dalys įrištos į vieną knygą odiniais viršeliais su sagtimi. Priešlapyje yra įrašas lenkų kalba. Už titulinio lapo, matyt, vėliau įklijuota M. Valančiaus portretinė nuotrauka. I dalis–337 psl., II dalis–274 psl.

 

Antraštiniai duomenys: Žemajtiu viskupistę apraše k. Motiejus Volončevskis. Dalis I. Su tobličioms. Vilniuj. Spaustuvieje Juozapa Zavadzki. 1848.
Knyga įrišta į puošnius kietus viršelius, trauktus ruda oda. Viršeliai ir nugarėlė puošti ornamentiniais įspaudais, dažytais aukso spalva. Knygos viršeliai turi geltono metalo užsegimą ir rudos odos dirželį. Knyga puošta atsklanda, yra vinječių, atspausdinta lentelių. Paginacija klaidinga: p. 242 pažymėtas 24.
Knygos būklė: knyga neturi originalių viršelių, lapai vietomis papilkėję, dėmėti, tekste yra nedaug pabraukymų pieštuku.
Priešlapyje yra priklausomybės įrašas lenkų kalba rudu rašalu (žr. pav.), kuriame rašoma, kad ši knygelė priklausė Kazimierui Paulauskui iš Linkimų parapijos. Įrašas datuotas 1863 m. gegužės 4 d.

 

Antraštiniai duomenys: Žemajtiu viskupistę apraše k. Motiejus Volončevskis. Dalis II. Vilniuj. Spaustuvieje Juozapa Zavadzki. 1848.
Knyga, kaip ir aukščiau aprašytoji, yra įrišta į puošnius kietus viršelius, trauktus ruda oda. Viršeliai ir nugarėlė puošti ornamentiniais įspaudais, dažytais aukso spalva. Knygos viršeliai turi geltono metalo užsegimą ir rudos odos dirželį puošta įspaudais. Knyga puošta atsklanda, yra vinječių. Paginacija klaidinga: p. 56 pažymėtas 46, p. 82–83 pakartoti, p. 192 pažymėtas 102.
Knygos būklė: knyga neturi originalių viršelių, lapai vietomis papilkėję, priešlapyje prirašinėta pieštuku.
Tai pirmasis M. Valančiaus istorinio veikalo Žemaičių vyskupystė leidimas. Dviejose knygos dalyse pateikiama Žemaičių vyskupijos istorija nuo 1413 iki 1841 m. Darbas iki šiol nepraradęs vertės, kaip lietuvių kultūros, švietimo istorijos šaltinis, parašytas tiems laikams neįprasta moksliniui veikalui lietuvių kalba.

 

 

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Knyga. Žemajtiu wiskupiste. Dalis I. Dalis II daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Virginija Pačėsaitė

Įrašų, ženklų, signatūrų informacija

Transkripcija Signatūros tipas Įrašo autorius Vieta Įrašo data  
užrašas 1863 m. daugiau informacijos...

Eksponato autorinės turtinės teisės